Green Day Praha 2017

Další z mých splněných snů. Pokaždé jsem o ně přišel. Buď jsem neměl prachy nebo jsem byl čerstvě po operaci a neměl jsem možnost se na jejich koncert dostat. Tentokrát mi ale neutekli…

Byl jsem fakt hotovej, když byl koncert oznamený a Paní L také, jelikož se do nich doslova
zamilovala. Navíc to jen pár dní po našem výročí, takže skvělý dárek a oslava. To chcete…

Přiznám se, že předkapela mě ale vůbec nezaujala a už když jsem na ně koukal na youtube, tak jsem si rval vlasy. Mám rád punk, ale ne ten uřvanej. Bylo jasné, že předkapelu vynecháme.
Už jsem v Praze byl, takže jsem jen čekal na svojí frajerku. Auto jsme nechali u babičky na parkovišti a jeli metrem. Dali si menší sváčů v mekáči a dorazili před Tipsport arénu, kde se tísnilo několik tisíc lidí ve třech šílených frontách i přesto, že bylo otevřeno asi 15 vstupů.
Nechápal jsem. Vevnitř jsme byli během 5 minut. Začala šílená bitva o nalezení záchodů. Nezapomněl jsem si koupit tričko, protože bez toho bych neodešel. Dali jsme si pivo a vyrazili na svoje místa.

Zvolil jsem sektor k sezení naprosti stage, takže výhled byl opravdu luxusní a pak to začalo.
Za songu Bohemian Rhapsody od Queen se rozezpívala celá hala, nakráčel typický opilý králík a za zvuků Know Your Enemy se ikony dnešní punk-rockové mládeže dostavily na stage a začala dvou a půl hodinová našlapaná jízda.

Know Your Enemy, Holiday, Boulevard Of Broken Dream, Basket Case, Revolution Radio, American idiot a další pecky kapela hrála energicky celej večer. Byl to neskutečnej zážitek. Billie neustále pobíhal po podiu, hnal diváky k ještě větší pařbě. Dva kluky si vytáhnul k sobě, aby zazpívali kus songu a nakonec jedné slečně daroval svojí kytaru.

Čekal jsem, že budou hrát Wake Me Up When September Ends, ale nedočkal jsem se. Nevadí. Vše mi vynahradil song Are We Waiting, který je mojí srdcovkou z American Idiot.
Neskutečně jsem si užil Jesus Of Suburbia, kterou jsem odzpíval celou a fakt se divím, že po těch letech pořád znám text jako bych se ho učil včera. Tohle pro mě byl vrchol všeho. JoS miluju, je to moje osobní rebelská hymna a dle chování a tancování spousty fanoušků to evidentně není jen moje.

Pokaždé si z koncertu odnesu nějaké to hudební prozření. Tentokrát to byl song Still Breathing, který jsem si prostě zamiloval. Na živo zní naprosto neskutečně, dokonale.

Opravdu smekám. Klukům už pomalu sahá na padesát a přesto dokáží udělat neskutečnou show. Jsou energičtí a nemají dost. Billie celou dobu hnal divaky dopředu. Mluvil o tom, že si musíme užit tuhle chvíli a tenhle koncert a odprostit se od všeho zlého, co je tam venku.
Nesmím opomenout skvělé efekty, nádherné podium, které se spíše než do rozpadající haly, hodí na nějaký pořádný stadion. Doufám, že příště už to bude O2 aréna. Oni si to zaslouží a my, fanoušci, jim dali jasně najevo, že je milujeme…

 

Pokud se vám článek líbí, zanechte komentář. Popřípadě ho můžete sdílet.
Za každou odezvu budu rád
*článek vyšel na původní blogu dne: 31.8.2017
tenChemicky
Jsem 27. TS, blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *