Tattoo Convention Prague 2017

Nejlepší tatéři z celého světa, Miss Tattoo, spousta potetovaných lidi, dobrý pivo a pár bláznů táhnoucí krásné auto přidělané háky na záda. Tak tohle přesně byla Tattoo Convention Prague 2017, které se konala v pražském Výstavišti od 19.5 do 21.5 2017.

 

Do Prahy jsme vyrazili s Paní L. v pátek odpoledne, vystáli si hodinovou kolonu před tunelem Blanka než jsme dorazili do hotelu Pawlovnia, který se nachází 5 minut jízdy MHD od Výstaviště. Hotel můžu vřele doporučit. Pěkné pokoje, vyhřívaný bazén a hlavně vynikající snídaně, které prostě v hotelech miluju.

Na Convention jsme vyrazili až v sobotu někdy po poledni. Dostali jsme razítko při vstupu a mohli konečně vejít.
Musím uznat, že při vstupu do hlavní haly jsem citil euforizující nadšení. Vypadalo to tam ohromně. Všude plno stánků, ze kterých se ozývalo typické bzučení tetovacích strojků. Bylo to kouzelné.
Pvní jsem ulovil fotku s Elfkou Míšou z Hellu, do které jsem už nějaký ten měsíc platonicky

zamilovaný a fotka s ní byla prostě nutnost. Poté jsme začali prolézat jeden stánek za druhým. Všude, kde to šlo, jsem kradl samolepky a domů si jich odvezl pěknou hromádku.

Musím uznat, že tyhle akce mají prostě něco do sebe. Není to jak ve studiu, kde sedím sám, s tatérem moc nepokecám, protože se potřebuje soustředit a jen čumím na telku. Koukal jsem tatérům přímo pod ruce, prohlížel si vznikající tetování a kecal s lidma o jejich kérkách.

Zašli jsme si s Paní L. na dobré pivo a během toho jsme fandili favoritce Báře k zisku Miss Tattoo 2017. Líbila se mi už na Facebooku a musím uznat, že je pravdu krásná a fakt zajímavá. Titul si zasloužila.

Původně jsem měl v plánu pouze ukrást všem samolepky, ovšem postupem času nějak začalo být jisté, že neodjedu nepotetovaný. Spousta  tatérů nabízela hotové flashe. To znamená, že si vybere, domluvíte se a dané studio vám to na místě vytetuje.
Zalíbil se mi stánek italského studia Black Sun Tattoo, kde měli opravdu zajímavé oldschool flashe, ovšem cenu hoši krapet přestřelili. Když se ale Manolo ptal, kam kéru chci, tak za námi poté přiběhl sám a řekl, že mi udělá cenu a návrh jaký budu chtít. Tetovat na něčí lebku je pro každého tatéra vážně výzva a vzlášť na konvenci.
Nakonec jsme ještě na neděli domluvli týpky z olomouckého TX5, kde jsem si vybral úžasný flash a mohl jet na hotel.

Samozřejmě jsem nemohl pořádně dospat. Nějak jsem tušil, že dvě tetování v jeden den nebude zrovna to pravé ořechové.
Na konvenci jsem dorazil už v 11 dopoledne kvůli prvnímu tetování, jež jsem měl domluvené.
Vybral jsem si od TX5 úžasný watercolor Strom Života, o který jsem už nějakou dobu hodně stál a Ondra mojí představu vystihl naprosto.
Strom šel na levé lýtko těsně nad kotník.
Bylo zajímavé otočit si role. Já jsem seděl na lehátku jako model. Lidé chodili okolo a prohlíželi si jak mi tetování vzniká na noze. Bylo to zvláštní a musím se přiznat, že mi to dělalo dobře 😀
Jsem z Ondrovi práce fakt nadšený a přemýšlím, že se mu ozvu a nechám si pro příští konvenci zas něco udělat, ale návrh bych chtěl už dopředu.

Pak jsem si dal asi 3 hodiny pauzu, jelikož Manolo ještě pořád piloval Morového Doktora k mojí dokonalosti.
Byl jsem hodně překvapený, když jsem zjistil, že kluci vyhráli první místo v kategorii OldSchool.

Mezitím jsem dál procházel mezi stánky, kradl další samolepky a okukoval práce ve stylu Large a Asia, jež se blížili ke svému konci.
Mimochodem varský Olly Tattoo získal třetí místo v kategorii Asia.

Přišla třetí hodina. Nechal jsem si oholit hlavu a šel na věc. Už nebylo cesty zpět a já se připravil snad na moje nejšílenější tetování vůbec, Morového Doktora v OldSchool stylu na lebku.
Tatéři z jiných stánků se chodili koukat jak tetování vzniká. Chválili jak motiv, tak i umístění, ovšem já prožíval hotové peklo. Bolelo to děsně. Tak moc, že jsem se v jednu chvíli začal nekontrolovatelně třást po celém těle a musel jsem si dát pauzu.

 

Celkově hodnotím Tattoo Convention kladně. Byl to neskutečný žážitek, na který asi nikdy nezapomenu. Všichni byli hrozně milý. Každý se usmíval a chtěl si povídat. Poznal jsem spoustu super lidí a konečně i osobně poznal největší “individua” ze sítě.
Jediné, co trošku zamrzelo byla absence piercerů, jelikož tam původně měli být. Respektive na plakátech stálo Tattoo & Piercing. Škoda, potřeboval bych ještě dvě díry do uší…

Odvážím si neskutečný zážitek, spoustu samolepek, náramek a dvě tetování. Návštěvu doporučuju i nepotetovaným. Nemyslím si, že by to nějak mohlo změnit názor na to zůstat “čistý”, ale kde máte možnost koukat pod ruce těm nejlepším a k tomu v tak skvělé atmosféře, která vás doslova pohltí…

Kompletní seznam soutěžících tatérů a výherců najdete ZDE

Pokud se vám článek líbí, zanechte komentář. Popřípadě ho můžete sdílet.
Za každou odezvu budu rád
*článek vyšel na původní blogu dne: 31.8.2017
tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *