Kde (ne)jíst #4 – Saffron Indická Restaurace

Původně jsem měl psát recenzi na jednu karlovarskou pizzerii, ale dnes jsem opět navštívil indickou restauraci Saffron a mám prostě potřebu dát ji na blog jako první.

Kde: Saffron Indická Restaurace Karlovy Vary

Co: Onion bhaji, Chicken Tikka Masala, Butter Prawns, Sýrový a Bramborový Naan + Masala čaj

Cena: Za vše 603 korun

Navštívil jsem tuto restauraci už podruhé. Když jsem zde byl poprvé, byl jsem hodně na vážkách. Indickou kuchyni jsem nikdy neviděl a nejedl, tudíž jsem si nedokázal představit jak má takové jídlo chutnat a vypadat. Byl jsem tehdy doslova nadšený, takže jsem se na druhou návštěvu opravdu těšil, jelikož jsem už měl představu o podávaném jídle.

Jako předkrm jsme zvolili Onion bhaji, což je smažená cibule, obalovaná v cizrnové mouce. Pokud někdo očekává cibulové kroužky, bude zklamán, protože toto je rozkrájená cibule, smíchaná s kari do podoby placiček, jež jsou obalené v mouce a osmažené. Chuťové porno se konalo. Jídlo bylo přímo fantastické.

Následovala hlavní jídla:

  • Chicken Tikka Masala – Kuřecí tikka v bohaté omáčce s máslem a aromatickým indickým kořením
  • Butter Prawn – Krevetky marinované v lehce pikantní máslovo-rajčatové omáčce lahodné chuti
  • Sýrový a bramborový Naan – jemný indický chléb plněný sýrovou směsí a bramborovou směsí

Co se týče jídla kuřecího, tak jsem ho jen lehce ochutnal na sýrový Naan a bylo vážně výborné. Vonělo úžasně, ovšem bylo celkem pikantní. Zajímavé je, že ostrost necítíte hned, ale až po nějaké chvíli. Omáčka byla plná skvěle marinovaného kuřecího a zeleniny.

Máslové krevety – Tuto lehce pikantní omáčku jsem už měl prve s jehněčím masem, které mi moc chutnalo. Věděl jsem ale, že s krevetami to bude mnohem lepší a taky že bylo. Miluju krevetky, takže jsem si nemohl pomoct a musel jsem je ochutnat. Krevetek bylo v jídle dost, byly čerstvé a v kombinaci s rajčatovou omáčku přímo výborně. Máslo nemám rád, ale zde má jídlo pouhý máslový podtón, což mu dodává na jemnosti.

Oba indické chleby byly přímo výtečné. Jedná se o placky plněné směsí s danou surovinou. Za sebe mohu doporučit bramborový Naan, který se skládá ze směsi brambor a kari a přesto není vůbec ostrý. K omáčkám se navíc perfektně hodí.

Bodové hodnocení? 10/10 za skvělý orientální zážitek. Prostředí restaurace sice není nic moc a pokud čekáte orient, najdete ho pouze v jídle, které je ovšem naprosto fantastické.

Pokud se vám článek líbí, zanechte komentář. Popřípadě ho můžete sdílet.
Za každou odezvu budu rád

tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

2 comments on “Kde (ne)jíst #4 – Saffron Indická Restaurace”

  1. Lory Humble napsal:

    Ne že bych se v indickém jídle bůhví jak vyznala (doma jsem asi jediná, takže do restaurací chodím jenom s přáteli a to moc často není), ale mám ho vážně ráda. Ve Vare jsem nikdy nebyla, ale jestli se tam někdy dostanu, třeba tohle místo zvážím za návštěvu 😀

  2. Saffron Indicky restauraci napsal:

    Dekujeme moc za vasi recenzi a ze vam chutnalo to je pro nas dulezite a verte ze na interieru se snazime pracovat a budeme dekujeme za uprimnou recenzi vazime si toho vase restaurace Saffron

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *