5 tipů, co pít v létě

Horko k padnutí a jediný, co si chci dát je pěkně vychlazený pivko. Občas mám ale chuť i na něco jinýho než “desítku gambrinus”. Klasický český pivo je celkem těžký na žaludek, tedy alespoň já z něho těžko mám, proto dávám přednost pivu mexického typu, které má lehčí a svěžejší chuť. Nejraději mám Corona Extra. Pije se s plátkem limety, jež můžete strčit do hrdla láhve. Dejte si jen pozor, aby byl plátek tlustší, jinak vám propadne do piva. Pokud se vám Corona zdá drahá, můžete sáhnout po levnějších typech – Cortes, Desperados, Tequila Beer (tesco) a další. 

Občas mám chuť na něco ostřejšího. Jistě, vodku s pomerančovým džusem známe všichni. V létě osvěží a chutná, ovšem někdy to chce něco jiného. Něco mnohem ostřejšího. Proto sahám po plechovkách s whisky – Jim Beam & Cola nebo Jack Daniels & Cola. Cena plechovky je trošku vyšší, ale když si tuto kombinaci spočtete dohromady v nějaké hospodě, vyjde vás tenhle plech na pakatel. V létě osvěží, chutná, dodá pocit ostřejšího napití a dobře se skladuje i na cestách.

Od alkoholu přejdeme k nealko nápojům.

Kávu pijeme všichni a všichni ji máme rádi. V létě je horká káva to poslední, co chci pít, takže si doma dělám domácí ledovou kávu. Jediné, co potřebuju je shaker, 1,5 lžičky instantní kávy, 2 lžičky cukru, led a 250ml mléka. Do shakeru dám kávu, cukr, mléko a všechno to pořádně protřepu. Při správném postupu se nahoře objeví pěna. Vezmu si sklenici, do ní dám led a zaliji kávou. Dejte ale velký pozor, aby vám pěna nezůstala v shakeru.

Milkshake z mekáče rozhodně není žádná novinka, ovšem momentálně mají v nabídce  borůvkový milkshake, který je přímo vynikající. Kombinace mléka, zmrzliny z mekáče a borůvek je v parnu to pravý. Sladký, chladivý, neupatlám se od toho. V tomhle počasí prostě ideální.

A naposledy pro vás mám něco hooodně nezdravého, přesto na to nedám dopustit. Melounový BigShock zná asi každý. Minimálně jste ho viděli v nějakém obchodě. Pokud je dobře vychlazený je to celkem ucházející pití. Mám k němu ovšem jednu výtku. Je příšerně sladký. Opravdu příšerně, takže si míchám melounový energy drink sám. Vodní meloun teď máme doma všichni. Stačí si koupit nějaký neochucený energetický nápoj a zalít s ním sklenici plnou vodního melounu. Výsledný drink není tam přeslazený, je mnohem chutnější a svěžejší. Navíc sníst po vypití samotný meloun, je fakt lahůdka.

Zkoušíte si také dělat domácí verze různých nápojů nebo si radši kupujete hotové? Svoje odpovědi a názory zanechte v komentářích.

Pokud se vám článek líbí můžete sdílet.
Za každou odezvu budu rád

 

tenChemicky
Jsem 27. TS, blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

One comment on “5 tipů, co pít v létě”

  1. Vendy napsal:

    Ten melounový drink vypadá lákavě. Já si kdysi dělala něco jako šerbet, na dno meloun nebo pomeranč, taky ananas je dobrý (nevím jak s měkkým ovocem typu jahody, maliny, borůvky, ale taky se to dá zkusit) – na to kus mražený dorty nebo nějakej nanukáč – bez polevy – dolít zčásti sodovkou nebo neperlivou vodou, a zčásti bílým vínem. Chvilku necháš zaležet a pak jíš-piješ, podle libosti.
    Je to vlastně trochu podobný tomu borůvkovýmu koktejlu, akorát že se to nemixuje.
    A ty tvoje tipy vypadají dobře, fakt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *