Když si smažeš blog

Zná to pomalu každej blogger. Občas je čas opustit nějaké blogové místo a jít dál. Hledal jsem dlouho, velmi dlouho než jsem se na pevno rozhodl, že půjdu do vlastní domény na 100%.

Prošel jsem snad všechny možné blogovací služby. Nejvíce času jsem ale byl na blog.cz. Jednu dobu to bylo vážně dobré. Plno skvělých bloggerů, dobré články, fajn komunita a administrátor se celkem staral o chod portálu. V jednu chvíli jsem patřil mezi nejčtenější bloggery na blog.cz. Každá hvězda ale padá a spolu se mnou jako by šel dolů celej portál. Pomalu jsem z ústranní a neaktivity sledoval rozpad něčeho velkého. Blog jsem tehdy ještě měl, ale už jsem na něj skoro nepřispíval. Nebyl důvod a motivace.

Kde se stala chyba?

Chyba byla na mojí straně. Udělal jsem v té době něco, co jsem nedovolil nikomu. Poslal jsem odkaz na svůj blog své přítelkyni. Tehdy jsme spolu byli pár týdnů a ona to brala jako takovou “bránu do mojí duše”, což by nebylo tak špatné, ovšem některé články na blogu byly dost staré a psal jsem je ve stavu naprosté černoty a prázdnoty.

Ve výsledku to byla snůška naprosto tupých žvástů, které vzala moje přítelkyně doslova a začala se mnou rozebírat důvod proč jsem je psal. Nedokázala pochopit, že to jsou kolikrát jen náhodné proudy myšlenek, jež jsem postoval veřejně. V té době mi to dávalo smysl. Lidi to četli a psali komenty. Byl jsem spokojený s výsledkem, který se následně stal zkázou daného blogu.

Přestal jsem tam psát. Nestál jsem o blogovou terapii s mojí přítelkyní. Pokusil jsem se následně založit blog i jinde, ale pokaždé na něj přišla. Je to úsměvné, že člověk, který nedokáže dát do chodu tiskárnu, mě pokaždé najde přes google.

Co dál s blogem?

Byla to velice lukrativní adresa, i přesto že byla na blog.cz. Jenže postupným chátráním daného portálu, začal být blog na obtíž. Nic nefungovalo. Vkládání videí, vkládání fotek, nahrávání fotek do a z galerie, samotné vydávání článků šlo kolikrát jen na dobré slovo.

Nejvíc mě ale štval ten zatracený spam v komentech. Čím víc blog ležel ladem, tím víc odpadu bylo v komentářích. V posledním článků bylo přes 80 komentů plných odkazů. Trošku jsem si prošel google a zjistil jsem, že v 99% se jedná o odkazy na porno se zvířaty a dětmi. To už byla poslední kapka. Zakázal jsem na blogu komenty úplně.

Smazaní blogu…

Blog jsem prostě smazal. Už jsem neměl chuť se na to dál dívat. Byly tam sice některý super články, ale spousta z toho byla jen hnusnej odpad. Moje přítelkyně na to přišla asi až po týdnu a dnes ráno mi to dala patřičně najevo. Dokonce si pamatuje i některé názvy článků a jejich obsah a teď mi brečí do telefonu, že jsem ji vlastně okradl…

Chjoo, okradl, ale o co? O něco, co už dávno nejsem. Změnil jsem se dost. Mám spoustu jiných zájmů, jiných názorů, jiných pohledů na svět a ten blog byla jen železná koule na mojí noze.

Smazali jste někdy kvůli někomu svůj blog? Změnili jste kvůli někomu adresu blogu? Svoje názory pište do komentářů.

Pokud se vám článek líbí, můžete ho sdílet.
Za každou odezvu budu rád
tenChemicky
Jsem 27. TS, blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

7 comments on “Když si smažeš blog”

 1. Frog napsal:

  Asi nikdy bych svuj blog zamerne nesmazal. A nechapu pojeti starych clanku coby kouke na noze. Naopak. Je krasne videt vyvoj, jine pojeti,ambice. Soucasny blog vedu tusim od roku 2013, a ano, prvni prispevky vypadaji dost jinak, ale porad jsem to ja a bavi me se cas od casu podivat, co jsem jak tehdy resil a psal. 😀

 2. K. napsal:

  Já ano. Možná si mě pamatuješ, tehdy jsme si blog mám dojem docela navštěvovali, vystupovala jsem pod přezdívkou, jejíž iniciály jsou T.D.

  Nejdřív ho vysledovala babička a tím mi vzala svobodu si veřejně na cokoli stěžovat. Pak mi ta virtuální identita začala lézt na nervy, ta jsem přešla na svůj současný blog. Ale s tím, že ten starý nikdy nesmažu. No, asi po roce jsem překopírovala do PC nejlepší články a nechala ho zmizet z virtuálního světa. Nelituju.

  Když pak se mnou po čase vyšel na Srdci rozhovor pod novou identitou, pár lidí v komentech se taky “čertili”, že jsem ten starej zabalila 😀 Ale já už tam nebyla ráda.

 3. surpan napsal:

  Ještě ne, ale mám na blog.cz tři blogy, různé, ale postupem času je smažu. Přešel jsem také na vlastní doménu, nový blog se začal vyvíjet úplně jiným směrem, kterého se teď držím. A byl to krom správným směrem. A také jsem se na novém naprosto vyhnul nějakým pocitům a emocím. Teď je to prostě o mém nejoblínenějším koníčku a na výlevy mám facebook 🙂

 4. ijacek.007 napsal:

  Mám vsou virtuální identitu již více jak 10 let píšu na několik svých stránek a téměř všechny jsou stále aktivní. I když do nich obsah již nepřidávám stále jsou On-Line. Je ale pravda že jsem nikdy nepsal o pocitech nebo anonymně. Vždy o mém blogu lidé z mého okolí věděli. Nikdy bych jej tedy z důvodu které uvádíš nemazal.

 5. Markii Reed napsal:

  Ano, to se mi také stalo! Musel jsem smazat blogu, kvůli někomu. Nicméně v mé blogové minulosti jsem měl takové množství blogu, že si dnes stěží pamatuji, jaký blog to byl.
  Svého času jsem také blogoval na Blog.cz. A myslím si, že asi většina blogerů a blogerek, které jsou jinde a mají svou vlastní doménu. Má poslední kapka byla, když nešly pořádně nahrávat fotky a jak se měla tehdejší komunita k mé nejlepší kamarádce. Za ty věci, co jí lidé psali, jsem se styděl tam dále být. Spamům se naštěstí můj blog úspěšně vyhnul, ale jak jsem již říkal, technickým problémům nikoliv. Tehdejší admin Standa se k tomu vůbec neměl. Blog.cz je minulost a dnes na tomto serveru blogují jen staří důchodci, děcka nebo lidé, kteří neví, co je Blog.cz zač.

  1. K. napsal:

   A ještě my lenoši, co se nám nechce stěhovat! 😀

 6. ichi napsal:

  Já ano. A bylo to přesně kvůli tomu, co se stalo s Blog.cz. Reklamy na zvětšení penisu pod články jednomu fakt nepřidá. Teď jsem na svém a naprosto spokojená. :3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *