Pomateně zmatená víla aneb hrozná křivda vegance

Jsem na tom našem internetu zas narazil na jednu perlu. Konkrétně na jeden instagramovej post. Počítám, že těm z vás, kteří projíždějí pravidelně sociální sítě, neušel. Samozřejmě se jedná o post od zmatena.vila a já mám neskutečnou potřebu na to zareagovat…

Jistá paní učitelka z mateřské školky se na svém insta pochlubila s velice nepříjemným zážitkem, kdy jí ředitel školky nejdříve skoro vyhodil. Nakonec se nad ní slitoval a chtěl jen, aby se naučila dětem říkat určité naučené fráze. Ona samozřejmě jako ta pravdomluvná si nenechá nic líbit a proto ve školce končí (jak psala sama).

V čem je jádro pudla?

Milá paní učitelka je veganka a nenapadlo jí nic lepšího než dětičkám ve školce na dotaz “a paní čelko proč nejíte maso?” odpověď “mám ráda zvířátka, tak nejím masíčko“.

Tohle řekla malým dětem ve školce. Dětem, které nemají svůj vlastní rozum a zdravý úsudek. Dětem, které nad vším přemýšlí dost jednoduše. Dětičky si z celé té prosté věty vydedukovaly, že oni masíčko papají, takže vlastně nemají rádi zvířátka. Následně doma vznikl problém. V rodině, kde se jí všechno, najednou malé děcko nejí maso.

Rodiče si šli stěžovat do školky a bylo vymalováno. Naše pomatená víla se teď hrozně diví. Však ona řekla jen pravdu.

PROČ, PROBOHA, PROČ?

Booože, vždyť je to dospělá ženská. Nejspíš má minimálně Bc a za sebou několik let studia psychologie. Měla by nejlépe vědět, že takové věci se dětem neříkají. Zvláště malým dětem. Je jasný, že ty děcka si to přeberou jinak. Však drtivá většina z nich ani neví, co to vegan je. Nemají ponětí o tom, jak se z té kravičky na louce stane maso v omáčce a ona jim řekne takovou blbost. Vždyť jim mohla říct, že jí maso nechutná. Navíc žije v domnění, že ty děcka to pochopili tak, jak si to myslí ona sama: nejíst maso=zachránit zvířeti život.

Dovolím jí jí přímo citovat: “Jsem na děti, kterym stačila tahle věta a nechtěli jíst maso, pyšná.. maj citlivý srdce, ale bohužel..necitlivý rodiče”

Ne, nejsem vegan a ne nevadí mi vegani, pokud a dokud nevnucují svoje názory jiným. Absolutně v klidu si s veganem sednu ke stolu k večeři a dám si kus-kus či sojové maso. Nemám s tím problém. Ať si každej jí, co chce, ale nevnucuje to dalším. A ZVLÁŠTĚ NE DĚTEM.

Být vegan je teď v módě (stejně jako to tričko Levis). Každej tím musí být. Všude vidím nově vznikající podniky s nálepkou vegan-eco-friendly a spousta lidí, kteří si dříve v klidu zašli na velký McMenu, najednou “hlásají pravdu o škodlivosti a nepotřebnosti masa“.

Lidem prostě už totálně jeblo. Když to někdo dělá z nějakého přesvědčení nebo, že mu to maso fakt nechutná, tak prosím. Pokud má někdo dojem, že tím zachraňuje zvířátka, fajn. Taky mám rád zvířátka. Jen je dost možný, že ty svoje kočky mám prostě radši.

Pokud se vám článek líbí, zanechte komentář (a to i v případě, že se vám nelíbí). Popřípadě ho můžete sdílet.
Za každou odezvu budu rád

zdroj obrázku 1
zdroj obrázku 2

tenChemicky
Jsem 27. TS, blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

5 comments on “Pomateně zmatená víla aneb hrozná křivda vegance”

 1. K. napsal:

  Tohle je hrozně těžký, jako určitě její způsob “obhajoby” nebyl úplně ideální, ale na tu druhou stranu úplně nesnáším rodiče, co dětem neřeknou pravdu – jednou jsem narazila na diskuzi, kde řvali kvůli selátkům v celku, co se prodávala – jako to maso na stromě fakt neroste. Neříkám že se mají děti od mala dívat na videa z jatek, ale říkat jim, že to co mají na talíři není mrtvý zvíře mi taky nepřijde správný.

  My byli v pravdě normálně vychováváni, ze mě je vegetarián, který inklinuje k veganství, bráchovi je to šumák a třeba taková sestřenice se stala vegetariánkou, po pár dnech zjistila, že si to mrtvý zvíře raději dá a vrátila se k všežravý stravě.

  1. tenChemicky napsal:

   Neříkám zas, že se děcka mají vychovávat stylem “tuťu ňuňu” a bacha, aby se jim neřeklo nic ošklivýho.
   Na druhou stranu by to neměla takhle dělat ani ta učitelka. Řekla jim to stylem, za kterej bych jí dal facana i já, kdyby to řekla jen a přímo mě.

   Navíc, co si budeme povídat. Většina veganů a vegetariánu se pro tenhle životní styl rozhodují sami a to ve věku mezi 14-20. Většinou vás nikdo od mala nenutil a nikdo vám neříkal, že jíst masíčko=nemít rád zvířata…

   Prostě to frajerka přepískla. Je to učitelka. Ta by měla vědět, jak se k dětem chovat a na co si dát majzla, ale mám spíš pocit, že v tý škole spala, když se to učilo

   1. K. napsal:

    Vždycky za děti rozhodujeme. Ať tak, či onak. Do mě zas horem spodem cpali maso, i když mi to vadilo.

    Tohle je téma na hrozně dlouho, jak jsem psala, taky s tím stylem jak to podala úplně nesouhlasím, ale zas byla upřímná no. Svým způsobem ji chápu.

 2. Veronika napsal:

  Souhlasím s tebou. Učitelka má v hlavě pravděpodobně jen slova “vegani jsou TOP lidi”.

  1. Karolína napsal:

   mně to plno z nich sdělilo takto navtrdo, že si upřímně myslí, že jsou lepší lidi, protože nejíst zvířata je základ morálky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *