Děti a počítače? Jako ryby ve vodě!

Děti a počítače se řeší pořád. Je to žhavé téma, které pálí nejednoho rodiče. Největší hádky vznikají v komentářích. Však jak je možné, že téhle matce nevadí,že její dítě tráví na pc víc jak 3 hodiny denně a ona se ještě ptá, co koupit synáčkovi k narozeninám??!!!! SOCIÁLKU NA NÍ!!!!

Nakupí se tuna nenávistných komentářů o nezodpovědných rodičích. O dětech, který by si měli hrát jen venku s míčem a že je lepší se doma učit a že je lepší zabavit počítač i mobil a že je celkově asi nejlepší dítě strčit do mrazáku…a nebo ho radši rovnou zabít.

 

Pohybuju se ve světě počítačových her 7 let. Vlastnil jsem jeden čas Minecraft server a musím se smát, když si na to jen vzpomenu – Vánoce, Velikonoce, Mikuláš, konec školního roku a narozeniny. To vše jsou části roku, kdy rodiče svým dětem rádi zaplatí cokoli a vůbec se nezamýšlí nad tím, že investují svoje vydřené peníze do herních serverů a her celkově.

Můžete se teď ošívat jak chcete. Vlastnil jsem MInecraft server a vydělával na tom. Ano, část peněz spolkl server samotný, ale kolik jsem si asi musel vydělat, když jsem zaplatil server na půl roku dopředu a ještě si za to koupil novej mobil?

Dnes populární Fortnite a PubG hrají desetitisíce Čechů denně. Když teda všichni ti úžasní rodiče, zakazují svým dětem pc, tak kde se ti hráči k sakru berou? Každou chvíli vychází nové pixellové obrázky, “skiny”, do her a všechny děcka se tím chlubí na fb. Bavíme se částkách v minimální hodnotě 10 euro.

Kde na to ty děcka berou? Jedná se o hráče od 11-16 let. To jsou děti, které nechodí do práce. Všechno to platí rodiče a prarodiče ze své kapsy a nikdo z těch rodičů se nad tím nepozastavuje….dokud

Dokud se nějaký jiný rodič nezeptá přímo online v nějaké diskuzi. To je pak každý hned rádce. Jejich děti totiž:

  • U pc nesedí, jsou totiž venku – Údajně venku. Jsou totiž doma u kamaráda a dělí o spolu o jeden počítač (popřípadě kamarád půjčí svůj notebook)
  • Jsou venku a ani mobil sebou nemají – Nevadí, kamarádka mobil půjčí, aby si dali společnou fotku na instáč
  • Učí se – Ano učí a kapse mají schovanej mobil

Prostě na palici a světe div se, ono to tak opravdu chodí. Můžete mít iluze o svých dětech jaké chcete, ovšem když začnete trávit nějaký svůj čas v herních komunitách, velice brzy přijdete na to, jak ve skutečnosti celý tenhle kolos funguje, kde ty děcka berou peníze, kolik co stojí a hlavně, že jsou na síti opravdu 16 hodin denně.

V dnešní době, kdy máte free wifi všude, to prostě není problém. Knihovny nabízí internet pro členy zdarma. Opět začínají vznikat internet kavárny, které kupodivu nabízí novější hardware a dají se na tom hrát nové a výkonné hry. Asi největší výsměch jsou IT kroužky, kam děcka chodí 2-3x týdně a rodiče za to platí tisíce. Myslíte si, že se tam učí něco o PC? Ani náhodou. Výuce se věnují tak 1/3 času, ten zbytek se hraje Fortnite, LoLko či Minecraft.

Jaký máte názor na dnešní generaci Z? Patříte taky mezi tuto generaci? Kolik času trávíte online denně?

Pokud se vám článek líbí, zanechte komentář (a to i v případě, že se vám nelíbí). Popřípadě ho můžete sdílet.

Za každou odezvu budu rád.

zdroj obrázku 1 a 2

tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

2 comments on “Děti a počítače? Jako ryby ve vodě!”

  1. Karin napsal:

    Já jsem velká milovnice her a být tebou, tak bych se tím tak netrápila, tvoje děcka to nejsou a to, že vyrůstají za počítačem je smutné, ale taková je dnešní doba. Hlavně každý třetí chce být youtuber a dávát suprové hry na svůj kanál, bohužel.

  2. Ono taky může nastat situace, kdy ty jejich děti jsou venku, ale popíjejí krabicák.
    Tohle je trochu mimo, ale vzpomněla jsem si, jak jsem kdysi navštívila jednu z těch anti illuminati stránek a nějakej boreček tam psal, že hráči nebudou mít co vyprávět svým děckám, zatímco on těm svým bude vyprávět o tom, jak makal v posilce a natáhl si sval. Such příběh, much záživný, very mrtvý memečko, wow.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *