Chebská MHD aneb horor pouze pro otrlé

MHDčkem do práce jezdíme skoro všichni – mě nevyjímaje. Poslední týdny se ale jízda chebskou hromadnou dopravou proměnila v horor.

Autobusy totálně na sračku!

To, že se občas objeví nějaký porouchaný bus se stane. U nás v Chebu to je běžná rutina. Věčně nejde topení, takže se po ránu držet kovových tyčí je doslova boj a jen se modlíte abyste už dojeli, protože už začínáte na prstech cítit omrzliny.

Nastoupíte do busu, řidič se rozjede a najednou slyšíte ze zadní části vozu křičet lidi “DVĚŘE!!!!!”. Problém je, že se zasekávají a tady technika vypovědělo službu úplně a dveře už zavřít nejdou.

Chcete v klidu vystoupit, ale úplně všichni lidi se začnou tlačit k prvním dveřím? Naprosto normální. Jsou to totiž jediné dveře, které jdou ještě otevřít.

Řidiči ignoranti!

Jsem zvyklej na ledascos, ale vyloženě nesnáším, když řidič ignoruje zastávku a prostě si jede dál. Ráno jezdí na Průmyslový Park (PP) hned tři busy za sebou v rozmezí pěti minut. K tomu všemu dojíždím do města z vesnice, takže to mám dost na čas. Abyste pochopili, tak zastávka kde čekám, je třetí v pořadí.

První bus nestíhám. Ten druhý už občas ano a není nic lepšího, než když mrznu na zastávce spolu s dalšími lidmi a poloprázdný autobus projede kolem. Řidič úplně ignoruje, že by mohl cestující nabrat. On si totiž řekne “jede ještě jeden bus”.

To sice ano, ale tím, že jezdí tři, tak lidí čekají skoro vždycky právě na ten poslední (v domnění, že bude prázdný) a ten k nám přijede totálně narvanej a ať se další řidič snaží jak chce, nelze nastoupit.

Opět tedy neodjíždím a čekám dalších 10 minut na spoj z Plesné, který se v Chebu změní na mhd a jede rovnou na PP.

Do práce přijíždím akorát na čas. Totálně promrzlej. Vystresovanej, že přijdu do práce pozdě a samozřejmě nasranej.

Jak z toho ven?

Jako člověk aktivní jsem několikrát volal na dispečink a žádal nápravu. Ze začátku to pomáhalo, pak si nejspíše uložili moje číslo a telefony mi už nezvedají.

Včera jsem se tedy rozhodl napsat starostovi, protože situace začíná být celkem zlá. Odpovědi jsem se dočkal a co jsem se dozvěděl hezkého?

 1. Busy se pokusí opravit, ale nový vozový park bude nejdříve v roce 2021, kdy bude výběr nového provozovatele MHD. Do té doby se budeme modlit, aby se bus nezlomil napůl… což už se stalo…
 2. S řidiči se asi moc nesvede. Starosta dá sice podmět do Varů na prošetření a možná jim vzkážou, že by “měli” nabírat lidi na zastávkách, ovšem moc dlouhou trvanlivost tomu nedávám. Problém je totiž i v tom, že řidičů je extrémně málo a tudíž žádnému se nic nestane – výtka, srážka peněz, vyhazov nehrozí. Můžou si tedy jezdit jak chtějí a moc dobře to vědí.

Poslední dva týdny máme navíc nové řidiče z Ukrajiny a Kazachstánu (hádám podle jména). Což o to, jsou slušní, jezdí dobře, ovšem trasu moc dobře neznají a odjezdy taky ne. Cesta se tedy může klidně protáhnout o dalších 5 minut.

Nezbývá než doufat, že situace se kolem MHD trošku zlepší. Opravdu bych chtěl jezdit do práce v klidu a v autobusech, ve kterých se nemusím bát o život.

Jezdíte taky MHDčkem? Máte nějaké zážitky z jízdy, které “stojí za to”?

Svůj názor mi můžete napsat do komentářů a pokud se vám článek líbil, můžete ho sdílet na sociálních sítích.

Zároveň mě můžete sledovat na Twitteru, Instagramu a Facebooku.

tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

8 comments on “Chebská MHD aneb horor pouze pro otrlé”

 1. Michaela napsal:

  Chebská MHD? Katastrofa…Vynechávání zastávek je pro ně běžné,kolikrát se ani neobtěžují na onu zastávku dojít.Sranda když pak ujede vlak a další jede až v deset večer.Po předložení účtenky za taxi na dispečinku v Chebu slíbeno že řidič jenž na zastávku nezajel účet za taxi proplatí.Dnes máme skoro konec ledna a od 11.8.2018 se nikdo neobtěžoval reagovat,mobil či email nic.O stavu autobusů škoda mluvit.Řidiči jenž neznají své trasy?Chyba vedení…

 2. Lenka napsal:

  Ano přesně v pátek jízda do Hájů lidí zděšeně krizi ponevac v autobusu jsou děti dveře zavřete dveře sileny o zastávkách ani nemluvím Zastávka u hasičů 17listopadu kdyby paní nezávislá že zmáčkla že bude vystupovat tak řidič jede dál zastavil až hádám 6 metrů od zastavky

 3. ... napsal:

  Nejlepší řidiči jsou ti, co vám před nosem ujedou.. Pochopím že do zadu nevidí, ale když běžím s těhotenským bříškem přímo naproti autobusu a i tak zavře těsně před mým nástupem a ujede to už je teda hodně nechutný..o stavů autobusu ani nemluvím.. Když už bohužel musím jet autobusem tak aspoň 15 minut stát na zastávce, protože čas na jízdních řádech je asi jen Hooodne orientační a vždycky mi to “ujelo”

 4. Napsal napsal:

  Ano je to katastrofa,někteří řidiči opravdu neberou ohled na druhé. Jako teď nedávno. Jela jsem ze zlaťáků. Přijíždíme k zastavce,dveře se otevřeli a z autobudu začal čoudit neskutečně černej dým s tím že se to vše dostalo do autobudu a v něm nebylo vidět na krok. Čert vem mě ale měla jsem tam v kočérku 11 měsíční dítě,který ten smrad musel dejchat. Řidič bezcitně ještě zavřel dveře a jel dál. Nejlepší jsou taky ti,kteří to bez varování rozjetý zašlápnou těstě před křizovatkou. Lidi tak nevěřicně kroutí hlavou. No síla! Od té doby co má MHD nové vedení tak katastrofa!!!

 5. Milena napsal:

  Dobrý den bylo by možné udělat 1spoj na zlatý vrch z prům. Zóny?,. Končíme v 22h a musíme jet až v 22,20 na nádraží tam přestoupit a jet na zlatak doma jsme v 22.45 je to hrozně kdyby jel třeba v 22.10..15 a rovnou na zlatak jede více lidí a doma jsme za 10min… Takhle jede z nádraží 1..3lidi a každý raději jezdí autem

  1. Stredný Pavol napsal:

   Dobrý den, jsem provozovatel Hallo taxi v Chebu. Provozuji i minibus Ford Tranzit pro osm cestujících. Jsme schopni toto vozidlo v určený den a čas přistavit na prům. zónu a zájemce dopravit na dohodnuté místo na Zl. Vrchu popřípadě na jiné místo v Chebu. V případě obsazenosti vozidla je jízdné stejné jako v MHD (20,- Kč). V případě zájmu volejte mob.: 602459504, E-mail pstredny@seznam.cz

 6. Miruš napsal:

  Mě teda vytáčí do nepříčetna, když se řidič rozjede a nepocka než si všichni sednou. Neříkám, že to dělají všichni, ale většina ano. Fakt super vidět seniory a děti jak se snaží si sednou v jedoucím autobuse.

 7. Iva napsal:

  Dobrý den. Chachaaa. Moje story s chebskou MHD je taky pro otrlé. V první řadě, nemůžu využívat to, že bydlím minutu od zastávky.Oni totiž fakt žádny řád téměř nedodržují. Na průmku jezdí ani dva experti. Jeden ani nepozdravi, když platíte Cash, jen prstem ukáže na misto, kam mu máte položit peníze.nrvic jezdí jako trotl, xkrat letěl celý autobus. A ten druhej, to je úplně největší borec. Já nemám kartu, takže platím Cash. Několikrát na mě zkusil jízdu bez lístků. Sebral peníze a řekl jdete. Když jsem chtěla lístek, tak mi cpal deset kaček, že se jako asi šábnene. S kazachem, co aktuálně jezdí nemám sebemenší problém. Je skvělej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *