Mike Shinoda Praha 2019

Mike Shinoda, hlavní postava kapely Linkin Park – raper, klávesista, kytarista, skladatel, producent, bubeník a já nevím co ještě, přijel do Prahy se svojí sólovou deskou Post Traumatic.

Ani nemusím psát jak moc jsem se na něho těšil. Ostatně odpočet na tomto webu to dával najevo dostatečně. V práci jsem si vzal patřičnou dovolenou a nadřízeného jsem i upozornil, že pokud mi ji nedá, tak do práce stejně nepřijdu.

Koncert byl pro mě extrémně důležitý. Celou desku Post Traumatic beru jako lék na všechnu tu bolest, kterou jsem si v létě 2017 prožil a vím, že to není jen můj dojem a pocit. Ostatně v Praze to bylo jasně patrné od první chvíle, kdy jsem vešel do Karlína.

Měli jsme připravené 3 flash moby, kdy se měly zpívat písničky od Linkin Park a k tomu byly připravené speciálně natištěné A4 papíry. Na songy nedošlo, ale Mikea jsme hned přivítali nápisy WELCOME BACK s fontem použitým ze songu Welcome, kterým taky Mike svojí show začal.

Následovala plejáda songů z Post Traumatic, kdy se dav postupně dostával do varu. Tento set občas přerušil Linkin Park songem a zde si dovolím napsat, že na Roads Untraveled jsem se těšil opravdu hodně moc a nezklamala mě – ten song prostě můžu…

Jenom pár slz…

Mike Shinoda

To, že mi ukápne slza jsem tušil. Odhadoval jsem to na In The End, což je moje srdcová záležitost, ale když jsme měli zpívat Chesterův part u Waiting For The End, tak jsem to nějak nedal. Ostatně tenhle song býval naživo snad Chesterův strop, který jsme si vždycky dosyta užívali a najednou…jsme to měli zpívat my a mě v nějak došlo, že už ten skvost nikdy neuslyším tak jak by znít měl.

Hned na to jsme vytáhli další A4 s portréty Mikea a Chestera s poděkováním a přišel Mikeův dojemný proslov, u kterého se leskly slzy snad úplně všem. Došlo na poděkování, motivační řeč, vzpomínky na Prahu a následný zpěv songu Numb, který doprovázel Mike na klávesy. Zpíval celý Karlín a musím říct, že to byl velmi silný zážitek a děkuju všem, co dali jasně najevo, že i bez Chestera se to dá.

Konec jak se patří

Moje milovaná In The End samozřejmě byla také a málem jsem si vyřval hlasivky. Poslední Running From My Shadow byla jen třešničkou na dortu, kdy jsme ze sebe vymáčkli i ty poslední zbytky sil a ukázali, že pořád umíme dělat bordel a užít si koncert.

3900 lidí, stovky Linkin Park triček, 100 minut skvělé muziky a jeden člověk na pódiu, který rozdával zářivé úsměvy na všechny strany. To vše byl jeden skvělý koncert a jsem opravdu šťastný, že se na Prahu nezapomnělo a doufám, že se Mike zas brzy vrátí…

#makechesterproud

tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

4 comments on “Mike Shinoda Praha 2019”

 1. Adelle napsal:

  Bože, tak to bych brečela taky, a jak 😀 Přemýšlela jsem, jestli jet, ale přesně měsíc zpátky jsem na jednom koncertě byla a prostě už mi došly životní úspory 😀 Musel to být úžasný zážitek. Miluju, když zpívá celý dav, z toho vždycky běhá mráz po zádech. Snad brzy přijede znovu a konečně ho uvidím taky 🙂

 2. Julie K. napsal:

  Bohužel jsem tento koncert zmeškala a dost mě to mrzí, jak vidím z článku, tak to opraavdu stálo za to. A jeho Post Traumatic album hodnotím jako opravdu podařené

 3. Markéta napsal:

  Bylo to naprosto uzasne a jsem rada,ze jsem to zazila. Kdyz dav zpíval i me tekly slzy a sel mi po zadech mraz 💗 😍

 4. Iveta napsal:

  Úžasný koncert. Byl to můj dárek od dětí. Ví, že Linkin Park miluji. Zpěv davu, který nahradil Chazyho, byl “dechberoucí.”
  Slzy v očích a Chester mi tam moc chyběl. Mike byl skvělý. Celkový dojem z koncertu? Velmi emotivní.
  Nevím, jak ostatní, ale ve mně se mísily pocity radosti, smutku a něco nepopsatelného. Úžasní fanoušci skupiny Linkin Park jsou u nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *