Názor na…Avengers: End Game

Konečně jsme se dočkali. Poslední díl skládačky dorazil do kin. Ani neumím pořádně říct, jak jsem se na End Game těšil. Předem chci upozornit ty, kteří film neviděli, aby článek nečetli – budou v něm spoilery…

Na filmu jsem byl “zatím” dvakrát. Poprvé jsem ho viděl s českým dabingem a podruhé s titulky. Něco mi prostě říkalo, že přijdu o něco hooodně silnýho, pokud to neuslyším originál a taky že ano.

Film má tři hodiny čistýho času a přitom jsem měl pocit jako by uběhla sotva hodina a půl. Film je doslova našlapaný akcí, silnými momenty, emocemi a skvělým humorem, který celkem sedí a až na pár momentů mi přijde nenucený. Film je plný “wooow” momentů, které přijdou vždycky ve chvíli, kdy si myslíte, že už nic dalšího přijít nemůže.

Největší joke filmu je Thor. Jeho proměna po Infinity War je asi největší, co být mohla. Přesto scény s ním jsou plné vtipů a co slovo – to perla. Myslím, že se v něm shlédne nejeden “český muž”.

Do filmu se nám vrátil Hawkeye/Ronin, bez něhož by to nebylo ono – mám ho prostě rád a dost mi v IW chyběl. Čekal jsem, že Captain Marvel dostane mnohem větší prostor. Vždyť její samotná sólovka vyšla chvíli před End Game právě z důvodu, aby jí uvedli do universa. Velkým zklamáním je pro mě Black Order, u kterého jsem doufal ve větší prostor a vlastně tam skoro ani nebyli.

Hodně se mi líbilo, že po vrácení všech zmizelých, tito věděli, co se s nimi stalo. Že si pamatovali rozpad v prach. Že prostě nedělali blbý ve stylu “kde to jsme, co se děje”. Toho jsem se trošku bál.

Slzy přišly

Myslel jsem, že všechny smrti ustojím, ale nakonec jsem to vzdal i já. Smrt Natashi přišla jako blesk z čistého nebe. Bolelo to, ale nebyl to zas až takový šok. Horší to bylo s Iron Manem. Smrt této postavy jsme věděli dopředu všichni a každý na to byl připravený. Ovšem způsob, jakým jsme se s postavou rozloučili, byl prostě silný kafe a v kině za sebou jsem dokonce slyšel i hysterický pláč. Na druhou stranu jak lépe mohl odejít než tím, že všechny zachrání? A ještě lusk prsty a vymazal Thanose z povrchu zemského? Lepší už to být asi fakt nemohlo.

Co se týče Kapitána Ameriky, čekal jsem, že to takhle dopadne. V jeho smrt jsem nevěřil. Už jen pro to, že samotný herec nepopřel, že by si postavu nezahrál znovu, tudíž ho vlastně nemohli nechat umřít. Toho nejlepšího jsme se nakonec přeci jen dočkali a když zvolal “Avengers Assemble” doslova mi přešel mráz po celém těle a ve chvíli, kdy zvedl Thorovo kladivo jsem odpadl.

Jak to shrnout?

Bylo to neskutečných 10 let. Neskutečná epická podívaná, plná perfektních efektů, dechberoucích momentů a skvělých postav. Myslím, že líp se tahle část série uzavřít nemohla.

Když jsem odcházel poprvé z kina, měl jsem příšerný pocit na hrudníku. Jako by mi na něj někdo položil balvan. Plnou hlavu otázek, smutku, ale i radosti, že tohle byl přesně TEN konec.

A o to jde, ne?….

tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *