Jsem zavislej…na energy drinku

Už nějakou dobu mě hrozně bolí hlava a nemůžu spát. Přisuzoval jsem to všemu možnýmu, ale rozhodně ne závislosti na energiťácích. Pil jsem je vždycky. Nějak jsem tu změnu nepostřehl.

Rozšlápnuté plechovky

Bavil jsem se o tom s mojí přítelkyní a ona to jen tak nadhodila. Tak jsem to zkusil. Jeden den jsem úplně vynechal kofein a cítil jsem se celkem v pořádku. Druhý den v práci jsem ale myslel, že umírám. Kolem osmé ráno jsem to nevydržel, skočil si do automatu pro Red Bull, kopl ho do sebe a ejhle…hned mi bylo lépe. Hlava přestala bolet a obživl jsem. Doma jsem si dal Big Shock a už večer to začalo nanovo. Ráno jsem byl opět na odpis.

Momentálně v sobě mám jedno ranní malé kafe a to je vše. Cítím se trošku líp, ale dobře mi úplně není, ale nedám se. Hodlám tuhle závislost porazit. Přece nebudu chodit jak mrtvola, co bez trochy kofeinu a dalších sraček, bude umírat?

Jak jsem žil poslední půlrok?

Přiznám na rovinu, že jsem to fakt přeháněl. Denně dvě kafe a dva energiťáky. Ráno v půl páté jsem si dal kafe před odchodem do práce. Následně jsem si v práci (v šest ráno) buď koupil RedBull v automatu nebo jsem otevřel donesenou plechovku a to jsem usrkával do svačiny. V lepších dnech jsem si sebou nesl láhev čisté minerálky. Povětšinou jsem ale měl kolu nebo jinou podobnou limonádu.

Po příchodu z práce jsem si samozřejmě udělal kafe a teď přijde ta skvělá část, nad kterou momentálně kroutím hlavou…Samozřejmě, že cestou domů jsem si neodpustil návštěvu obchodu a koupil svojí oblíbenou příchuť energy drinku. Plechovku jsem otevřel ihned po příchodu domů, sedl jsem si k počítači s tou kávou a střídavě pil energiťák a to kafe…Až teď si uvědomuju jak debilně to muselo vypadat.

Nějaká moudra na závěr…

RedBull

Asi nemusím říkat jak moc tohle leze do peněz. Vždyť plechovka Redbullu stojí 35 korun. Levnější BigShock kolem 30. Když připočítám ještě nějakou láhev vody a nějaký jídlo, tak jsem denně atakoval hranici sto korun a přitom v práci máme vodu zdarma, obědy zdarma a doma mi vaří babička.

Jako dát si sem tam jeden RedBull nikoho nezabije, ale já na sobě fakt cítím, že jsem už přesáhl tu hranici. Nespavost v noci začíná být fakt problém, protože se v práci musím soustředit na to, co dělám. Bolest hlavy mě deptá a jsem pak jen podrážděnej a na všechny protivnej.

Měsíc bez jediný plechovky?

Moje osobní výzva začíná dneska. Chci být měsíc bez jediný plechovky energy drinku. Leze mi to na mozek, všechno mě bolí, leze to do peněz a celkově jsem už vlastně ani nic jinýho nepil.

Abych svým slovům dodal na vážnosti, tak jsem zlikvidoval svojí sbírku plechovek a to některý už byly i raritnější kousky.

Denně si dám jedno kafe ráno a jinak čaj. Úplně bez kofeinu být nechci, ovšem zbavit se návyku na RedBull není jen snížit kofein. Obsahuje to ohromný množství chemických látek a samozřejmě cukru. Věřím, že to měsíc vydržím…

Co vy a energy drinky? Pijete? Nepijete? Zažili jste někdy absťák z něčeho jiného, co jste konzumovali každý den?

Pokud se vám článek líbil můžete ho sdílet na sociálních sítích.

Zároveň mě můžete sledovat na Twitteru, Instagramu a Facebooku.

tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

3 comments on “Jsem zavislej…na energy drinku”

 1. Bára napsal:

  Fíha, kafe zalité energeťákem? To by mě porazilo. :-O Držím ti pěsti, ať se ti “odvykačka” podaří – je super, žes našel důvod svých problémů a máš odhodlání ho řešit. 🙂
  Já energeťáky nepiju vůbec kvůli taurinu, zase jsem se ale vrátila z Erasmu v Neapoli se zvykem pít silné espresso. Ale nemít ho pár dní, nezblázním se. (Ono koneckonců je málokde dobré. :D)

 2. Tak do toho jdu taky! 🙂 Já tedy měla jeden, max dva energeťáky denně a kafe jsem nepila, ale i tak to bylo dost … Takže taky zkusím očistu! 🙂

  1. tenChemicky napsal:

   Zatím, to jde v pohodě. Pořád mám teda děsnou chuť a musím se ovládat, ale hlava už přestává bolet a cítím se i trošku lépe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *