Vans se už nedají nosit

Je to už nějaký ten pátek, co jsem přišel na to, že tenisky od Vans se už nedají pořádně nosit.

Abych byl tedy konkrétní, tak jediné dva nositelné modely jsou Sk8-Hi a Old Skool. Díky tomu, že je dělají pořád stejně, tak nikde netlačí, nedřou a drží pořád stejně pevně. Pokud tedy chcete boty od Vans, tak jedině tyto dva modely.

Vans Era Van Dorren

Model ERA

Vans Era

Mám doma dva modely Vans Era. Jeden je Vans Era Van Dorren v barvě modrá/leopardí a druhé jsou Vans Era x Harry Potter Slytherin, na které jsem se opravdu moc těšil.

Samotný problém je v patě té boty. Konkrétně v místě, kde se schází dolní patová část, sešití boty dohromady a horní kožený lem. Vzniká tam velice tuhé místo, které je doplněné o velice lajdácké sešití, kdy se daná část boty stává sice pevnou, ale vystupuje a je ostrá, takže do cca hodiny máte krvavé ponožky a sedřené paty.

Řešení je buď si do bot všít kus kůže či si pořídit měkké výztuže, které do boty vlepíte.

Model Authentic

Vans Authentic

Na tomto modelu bot jsem začínal. Měl jsem snad troje než jsem začal přecházet na dražší modely a kolaborace. Konkrétně mám doma Vans Authentic Galactic Goddes. Velice pěkné boty plné křiklavých barev. Byl jsem do nich opravdu zamilovaný, tudíž jsem s jejich koupí neváhal.

Problém u této boty je také v patě. Zde je ovšem situace mnohem horší. Boty jsou totiž z pevné látky (plátna?) a jsou sešité opravdu velice nešťastně. Opět je zde dolní patová část, látkový horní lem a velice tlustý, svislý a ostrý šev, který to vše překrývá a kvůli tomu v botách vydržím cca 20 minut.

U tohoto modelu vám fotku neudělám, jelikož jsem do nich vlepil dané silikonové patěnky. Nevím totiž, zda do nich půjde dát kůže.

Od lidí okolo jsem také slyšel, že na inkriminovaná místa lepí vteřinové lepidlo a dávají boty na minutu do mikrovlnky, aby změkly a lépe se přizpůsobily noze. Ani jedno jsem zatím nezkoušel.

Jsem zklamán

Ani nevíte jak jsem zklamaný a naštvaný. Vans totiž poslední dobou chrlý ven samé krásné boty a skvělé kolaborace, které bych opravdu chtěl. Jsem už ale dostatečně poučený, že pokud to nejsou Sk8-Hi či Old Skool, tak je prostě brát nebudu. Nemá to smysl a je to jen plýtvání penězma (jen pro info- doma mi leží 4400kč).

Vans Authentic Galactic Goddes

Co vy tenisky od Vans? Nosíte? Pokud ano, tak který. Preferujete nějaký jiný model sk8 a street tenisek?

Pokud se vám článek líbil můžete ho sdílet na sociálních sítích. Zároveň mě můžete sledovat na TwitteruInstagramu a Facebooku.

tenChemicky
Jsem osmadvacetiletý blogger , gamer, nadšený vaper, milovník tetování, piercingů a dobrého sexu. Píši hlavně o jídle, vapingu a občas o svém životě. Jsem fanatický fanoušek Linkin Park :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *